Добруджа разгроми Марица с 4:1 на собствен терен и по този начин направи оцеляването на кършиакалии в професионални футбол много сложна задача.

От състава на Марица заради контузии и по болест липсваха Стефан Попов, Христиан Димитров и Наско Христев, Теодор Андреев и Николай Иванов. Юношата Симеон Сираков дебютира като титуляр в представителния тим на Марица, друг юноша – Радослав Мицев бе включен за пръв път в групата за двубой от Втора лига. Срещата се игра под непрестанен дъжд на доста подгизналия терен в Албена.

Първата част вървеше към нулево равенство, но в продължението играч на Добруджа засече центриране от корнер. Петър Начев изби, но Шериф довкара избитата топка за 1:0.

През второто полувреме шанс за гол се откри пред Свилен Щерев, чиито удар мина на сантиметри от страничната греда. С много силен и плътен удар от границата на наказателното поле на Преслав Йорданов домакините удвоиха в 52-та минута. Вторият гол предопредели крайният победител в мача и гарда на пловдивчани сякаш изцяло падна. До края на двубоя те инкасираха още два гола след центриране от корнер и меле и след фаул. Димитър Пиргов отбеляза и двете попадения за Добруджа. Дебютиращият Симеон Сираков игра до 75-та минута, а след това друг юноша на маричани Радослав Мицев влезе в игра и също записа дебют. В края на мача Марица все пак стигна до почетно попадение, което оформи крайното 4:1. Валери Домовчийски засече центриране на Силен Щерев, стражът на домакините изби, а Олджай Алиев довкара.

Марица се намира на предпоследното място в класирането на 8 точки от спасителна 14-а позиция. В оставащите 5 кръга предстоят мачове със Струмска слава (д), Монтана (г), Черноморец /Балчик/(д), Литекс (г) и Лудогорец II (д).

МАРИЦА: Петър Начев, Атанас Ташолов, Димитър Аврамов, Мартин Газиев, Милен Танчев, Соломон Джеймс (Илиян Йорданов 75′), Симеон Сираков (Радослав Мицев 75′), Станислав Маламов (Олджай Алиев 45′), Янко Ангелов, Веселин Марчев © (Свилен Щерев 45′), Георги Трифонов (Валери Домовчийски 60′). РЕЗЕРВИ: Виктор Петков, Илия Николов, Ифеани Дейвид, Димо Бакалов. треньор: Кирил Андонов

ДОБРУДЖА: Георги Аргилашки ©, Здравко Серафимов, Димитър Пиргов, Шериф Осман (Борис Иванов 68′), Ивайло Климентов, Георги Пашов (Иван Иванов 75′), Калин Георгиев, Милен Гамаков (Пауло Соарес 73′), Преслав Йорданов, Раел Лолала (Преслав Славков 75′), Ангел Ангелов. РЕЗЕРВИ: Алексей Андреев. Треньор: Тодор Киселичков

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Георги Трифонов, Атанас Ташолов, Валери Домовчийски (М); Преслав Славков (Д)

Съдийски състав: ГС: Борис Попов, АС1: Светослав Стойчев, АС2: Димо Стоянов, 4-ТИ: Светослав Лазаров, СН: Живко Недялков