Дунав Русе се превърна в поредния отбор, който успя да победи Марица, като по този начин кършакалии застрашиха сериозно оставането си в професионалния футбол.

Мачът започна добре за “Марица”. в 6-та минута Георги Трифонов центрира много добре и Станислав Маламов откри с хубав удар. При нова ситуация Веселин Марчев можеше да удвои след нов добър пас на Трифонов, но вратарят на “Дунав” спаси. В средата на първата част Янко Ангелов бе контузен, а по -късно се наложи той да бъде заменен. Илия Николов спаси удар на Мирослав Будинов в средата на полувремето. В продължението на първата част и във втората минута на втората част, след центрирания, домакините успяха да обърнат до 2:1 с голове на Джан Хасан и Луис Пахама. По-късно гол на домакините бе отменен заради засада. Веселин Марчев можеше да изравни след хубав пас на Валери Домовчийски, но стражът на русенци оново спаси. Вратарят на “Марица” спаси и леко отсъдена дузпа в 87-та минута, като отново Будинов бе изпълнител. В продължението на мача пред “жълто-сините” се откри златна възможност да стигнат до равенството. Свилен Щерев центрира, вратарят изби, последва разбъркване в накадателното поле, а Олджай Алиев стреля, но топката премина на сантиметри от страничната греда.

За Марица следва тежко домакинство на досегашния лидер Септември. Тежката програма и липсата на точки поставя на карта присъствието на Марица сред професионалистите.

Мачовете до края на сезона ще бъдат съдбоносни за “жълто-сините”, които имат крещяща нужда от точки. Въпреки, че срещу доста от съперниците, от които загубиха, пловдивчани не отстъпваха в игрови план, те не успяха да спечелят точки и заемат незавидното 16-то място с актив от 25 точки, на три от спасителното 14-то място. То се заема от тима на “Беласица”, като тимът от Петрич не е изиграл своята среща от 27 кръг.

МАРИЦА: Илия Николов, Димитър Аврамов, Атанас Ташолов, Соломон Джеймс (Илиян Йорданов 63′), Свилен Щерев, Милен Танчев, Стефан Попов (Ифеани Дейвид 45′), Янко Ангелов (Валери Домовчийски 70′), Веселин Марчев-капитан, Стансислав Маламов (Олджай Алиев 70′), Георги Трифонов (Мартин Газиев 63′). РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Теодор Андреев, Симеон Сираков, Христиан Димитров. Треньор: Кирил Андонов/Апостол Попов

ДУНАВ: Дамян Дамянов, Галин Минков, Мирослав Будинов-капитан (Георги Иванов 90’+4), Стоян Предев, Никола Колев, Кристиян Господинов (Димитър Законов 75′), Симеон Вешев, Джан Хасан, Станислав Нечипоренко, Ндуалу Луис Пахама (Самуел Фуентес 85′), Николай Дичев. РЕЗЕРВИ: Даниел Николов, Калоян Иванов, Никола Тотев, Радослав Великов. Треньор: Марин Байчев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Свилен Щерев, Милен Танчев, Веселин Марчев, Георги Трифонов, Олджай Алиев, Ифеани Девид (М); Дамян Дамянов, Никола Колев, Николай Дичев (Д)