Атлетик (Куклен) загуби гостуването си на Родопа (Смолян) с 3:0 в отложена среща от 23-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Противно на крайния резултат, гостите първи можеше да вкарат, но стопроцентови положения пропиляха Иван Лазаров, Алекс Колев и Борислав Гадженаков. Даниел Кутев даде тон за класиката с попадение в края на първото полувреме. Капитанът Теодор Стефанов удвои, десетина минути след почивката. Третото попадение реализира младия Борислав Семетски в 71-ата минута.

На терена нямаше нерви, напрежение и двубоя протече коректно. Играчите, щабовете на двата тима и въобще всички на стадиона бяха посърнали след последния съдийски сигнал. Причината – общо петима футболисти на двата отбора получиха тежки контузии. През първото полувреме бяха извършени пет принудителни смени. Още в 3-ата минута Денис Кехайов от Родопа и Мирослав Манев от Атлетик си удариха главите. Футболистът на гостите моментално беше откаран с линейка в болницата. Кехайов беше превързан, но остана на терена само десетина минути и го напусна с болки в главата. В 26-ата минута Николай Георгиев от смолянския тим и съперник скочиха за висока топка. При приземяването обаче, играчът на Атлетик неволно стъпи на крака на Георгиев, който излезе от терена с обърнат глезен. В 30-ата минута Димитър Джонджуров от Атлетик поучи разтежение, но остана на игралното поле до края на първото полувреме. След почивката на мястото му влезе съотборник. В 32-ата минута Валентин Овчаров от Родопа усука коляното си и със съмнение за тежка контузия също беше откаран в болницата.

Родопа – Атлетик (Куклен) 3:0, ЮИ Трета лига 27.03.2024