Без деветима играчи от отбора Житница загуби с 2:1 гостуването си на Борислав (Първомай) в среща от 3 кръг на втората фаза в шампионата на “А” ОФГ. Срещата бе оспорвана, но пък съдийството бе доста слабо.

Младият състав на домакините поведе с 2:0 след гол от дузпа в 25-та минута и с далечен удар в 40-та. Найден Терзийски намали на 2:1 в 61-та минута, а до края гостите не успяха да стигнат поне до частичен успех, въпреки че създадоха две много опасни ситуации. За това спомогна и показания червен картон на Петър Чалъков в 80-та минута.

Домакините от Първомай записаха първа победа в първата шестица. Гостите от Житница все още чакат своя първи успех във втората фаза в шампионата на “А” ОФГ.

В другия мач от групата, който се очакваше с голям интерес, Марица (Милево) размаза с 8:0 Тракия (Стамболийски) и крачи уверено към титлата в “А” ОФГ.

Мачът между Дълго поле и Спартак (Болярци) не завърши. Той бе прекратен при резултат 4:5 в 80-та минута.