“Марица” загуби с 2:0 гостуването си на “Беласица” в Петрич. Двубоят бе от 24 кръг във Втора лига и се игра на чисто новия и добре подготвен терен на стадион “Цар Самуил”. По инициатива на пловдивчани срещата започна с минута мълчание в памет на Георги Попов-Тумби.

От състава на пловдивчани отсъстваше капитанът Валери Домовчийски, а от този на домакините – наказаните Мариян Вангелов и Аспарух Смилков.

Домакините можеха да разчитат на сериозна подкрепа на феновете си, които се погрижиха за атмосферата по време на мача. Положенията не бяха много, но срещата предложи доста борба. През първата част Веселин Марчев преодоля защитник през краката и влезе в наказателното поле, бранителят падна и спря топката с ръка, но рефера отсъди нарушение в атака вместо дузпа. До средата на второто полувреме мачът бе равностоен. “Жълто-сините” имаха няколко удара и опасни центрирания, но не успяха да преодолеят вратаря и бранителите на “Беласица”. Домакините стигнаха до гол от дистанция в 74-та минута. Избита топка бе посрещната с воле от Таонса Аксел и топката влетя неспасяемо в пловдиската врата. Преди това на два пъти Петър Начев се намесваше успешно при удари на домакините, които след 60-та минута упражниха натиск. В 84-та минута бе отсъдена и дузпа за “Беласица” след нарушение на Свилен Щерев. Тя бе реализирана от Запро Динев, а голът успокои домакините, които доиграха мача, запазвайки преднината си.

Загубата влоши сериозно положението на “Марица”, като тимът заема 16-то място с 25 точки. Тежката програма на “жълто-сините” предвижда домакинство на лидера “Спартак” (Варна) на 30 март, последвано от две поредни гостувания на третия “Марек” и на “Дунав”.

МАРИЦА: Петър Начев, Атанас Ташолов (Мартин Газиев 87′), Димитър Аврамов, Соломон Джеймс, Свилен Щерев (Илиян Йорданов 87′), Стефан Попов (Ифеани Дейвид 45′), Янко Ангелов, Станислав Маламов, Георги Трифонов (Милен Танчев 58′), Димо Бакалов (Христиан Димитров 73′), Веселин Марчев – капитан. РЕЗЕРВИ: Илия Николв, Ангел Пеев, Теодор Андреев, Наско Христев. Треньор: Апостол Попов/Кирил Андонов

БЕЛАСИЦА: Кирил Георгиев – капитан, Петър Кепов (Атанас Карачоров 45′), Валентин Костов, Мартин Русков, Аспарух Шамкалов, Владимир Гогов, Куфре Ета, Запро Динев, Димитър Иванов (Васил Божинов 56′), Таонса Аксел, Андон Гущеров (Даниел Гогов 80′). РЕЗЕРВИ: Захари Димитров, Христо петров, Иван Марчев, Динчо Йовчев, Атанас Димитров, Антон попов. Треньор: Светлан Кондев

Съдийски състав: ГС: Волен Чинков – София, АС1: Димитър Русев – София, АС2: Марио Данаилов – Дупница, 4-ТИ: Любомир Вушовски – София, СН: Стефан Иванов – Перник, Делегат: Валентин Лазаров – Перник