Секирово удари Асеновец с 3:2 и направи важна стъпка към спасението си. Мачът беше от 22 кръг в ЮИ Трета лига и се игра в Раковски. Така Асеновец остана без победа от началото на полусезона, като съставът е спечелил само една точка и то като домакин на последния.

Гостите поведоха рано в резултата. Шабан Осман отбеляза гол още в 5-ата минута, но Стефан Рабаджийски изравни. През втората част отново гостите поведоха от дузпа. Осман даде отново преднина на асеновградчани, само 180 секунди след почивката.  Само 2 минути след наказателния удар Йосиф Табаков изравни резултата. Победното попадение беше дело на Пламен Табаков.

Секирово заема 18-то място с актив от 15 точки, Асеновец е 9-ти с 33.