Марица записа важна победа с 3:2 над гостуващия Бдин в мач от 23 кръг на Втора лига. “Жълто-сините” спечелиха след две попадения на Димо Бакалов и едно на Станислав Маламов. Головете на Бакалов бяха първи за него с екипа на Марица в официален мач.

От състава на Марица отсъстваха наказаният бранител Димитър Аврамов, както и капитанът Валери Домовчийски, който е с травма.

Преди началото на мача президентът на Марица Йордан Влашки подари специална фланелка на юношата на клуба Ансел Андреев, който пострада тежко по време на футболен мач.

Йордан Влашки и юношата на Марица Ансел Андреев, 02.03.2024

Двубоят започна чудесно за Марица, като още при първата атака Димо Бакалов посрещна избита топка и с хубав удар отбеляза красиво попадение за 1:0. Пловдивчани продължиха да са по-активни, търсейки втори гол. Гостите отвърнаха с един неточен удар от разстояние, а в 15-та минута техен играч удари греда, но от положение на засада. В 27-та минута вратарят на гостите спаси страхотен удар на Веселин Марчев от около 25 метра. Малко по-късно Соломон Джеймс центрира, а Георги Трифонов засече с глава, но вратарят отново спаси. В 38-та минута Станислав Маламов сложи топката на главата на Стефан Попов, но вратарят улови удара на младия състезател. Свилен Щерев пробва късмета си с шут от дистанция, но топката излезе в аут. В 40-та минута Соломон Джеймс центрира за Станислав Маламов, който чудесно насочи топката и покачи на 2:0. Малко преди края на полувремето хубава контра започнала от Свилен Щерев бе завършена от Трифонов, но вратарят изби, а Маламов от малък ъгъл не успя да довкара.

Марица – Бдин 3:2, Втора лига, 02.03.2024

Втората част продължи с надмощие на пловдивчани, които изпуснаха няколко изгодни ситуации. Все пак в 60-та минута Веселин Марчев изведе чудесно Димо Бакалов, който хладнокръвно реализира и с втория си гол в мача направи резултата класически. Две минути по-късно Тодоров от пряк свободен удар намали на 3:1. Петър Начев закачи хлъзгавата топка, но не успя да я избие. В 66-та минута топката достигна до непокрития Соколов, който с удар по земя отбеляза втори гол за гостите. До края на мача Свилен Щерев и Станислав Маламов имаха шансове пред себе си, Веселин Марчев също беше близо до попадение. Соколов от гостите имаше шанс с диагонален удар след заучено положение да изравни. Все пак резултатът се запази до края и Марица записа ценна победа. Тя бе логична с оглед показаното на терена и дава глътка въздух на маричани, които в следващия кръг имат тежко гостуване на Беласица.

МАРИЦА: Петър Начев, Мартин Газиев, Атанас Ташолов, Соломон Джеймс, Свилен Щерев, Стефан Попов (Ифеани Дейвид 45′), Янко Ангелов, Станислав Маламов, Георги Трифонов (Милен Танчев 69′), Димо Бакалов, Веселин Марчев – капитан. РЕЗЕРВИ: Илия Николов, Ангел Пеев, Илиян Йорданов, Наско Христев, Симеон Сираков, Христиан Димитров, Теодор Андреев. Треньор: Апостол Попов/Кирил Андонов

БДИН: Велко Маркович, Стойчо Стойков, Калоян Цветков – капитан, Ивайло Иванов (Мартин Николов 85′), Даниел Стоянов, Николай Цветков, Симеон Иванов, Александър Соколов, Цветомир Тодоров, Ливан Обисса (Емануел Алтенбург 70′), Иван Аврамов (Винисиус Де Соуса 55′). РЕЗЕРВИ: Димитър Стоименов, Бонсу Осей, Николай Боянов, Кристиан Коцов, Иван Аспарухов. Треньор: Георги Иванов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Николай Цветков, Стойчо Стойков, Даниел Стоянов (Бдин)

Съдийски състав: ГС: Мартин Марков – София, АС1: Красимир Миланов – София, АС2: Ангел Станчев – Пазарджик, 4-ти: Кристина Георгиева – София, Делегат: Радослав Славов – В.Търново, СН: Камен Алексиев – В.Търново