Спартак започна с победа пролетния дял на първенството в Югоизточна Трета лига, след като се наложи с 3:2 над Локомотив II. Мачът се игра на стадион “Пловдив” пред около 500 зрители. “Гладиаторите” започнаха ударно и до 18′ водеха с 3:0. Тодор Тодоров откри в 4′, в 11′ Владимир Айтов отбеляза дебютния си гол за Спартак, а в 18′ отново Тодор Тодоров покачи на 3:0 след изпълнение на пряк свободен удар. Локо върна едно попадение преди почивката, а веднага след това Тодор Тодоров разтресе напречната греда на пазeната от Амбарцумян врата.

През второто полувреме домакините от Локомотив върнаха още едно попадение. Най-скандалната ситуация в мача бе в 82′, когато главният съдия Кристиян Колев отсъди дузпа за Спартак за игра с ръка на защитник на Локомотив. Изненадващо за всички, без дори да се консултира със своите помощници, Колев реши да я отмени. Така след 20-тия кръг Спартак и Несебър продължават битката на върха с по 49 точки, а в следващия кръг “гладиаторите” приемат Димитровград. Двубоят е на 25.02 от 14:00 часа на стадион Пловдив.