Житница започна футболната пролет в “А” ОФГ с ценна победа над лидера в класирането. В среща от 16 кръг на първа група тимът срази с 1:0 като домакин Спартак (Болярци).

Двата състава изиграха много здрав и интересен мач. Вратарят на Житница Николай Чалъков спаси сигурен гол още в 10-та минута. Мачът продължи да бъде двуостър, но без попадения. Чак в 80-та минута Найден Терзийски вкара красив гол от около 25 метра и донесе победата на своя отбор.

Житница – Спартак (Болярци) 1:0, “А” ОФГ, 17.02.2024

Домакините от Житница посветиха успеха си на своя защитник Златомир Петров, който в петък вечерта предложи брак на половинката си Цвети.

Житница се изкачи до второто място в класирането преди изиграването на останалите мачове от кръга с актив от 34 точки, на една зад лидера Спартак (Болярци). Трети е Дълго поле с 33 и мач по-малко, като това са трите тима, които се откъснаха в челото на подреждането. В следващия кръг Житница гостува на Чернозем, а тимът от Болярци ще пътува до Маноле за среща с местния Марица.

В другия съботен мач от групата Раковски победи като гост Марица (Градина) с 1:3.