Марица направи много пропуски и завърши 0:0 в контролна среща срещу Гигант Съединение. В двубоя не взеха участие Валери Домовчийски, Стефан Попов, Емилео Макавеев и Илиян Йорданов, които са с травми, възстановяващият се от контузия Олджай Алиев, както и Георги Вълков и Божидар Шехов, които са болни.

През първото полувреме Марица стигна до две опасни центрирания, завършили без удар. Домакините също имаха едно опасно влизане, но при него също не се стигна до изстрел. В 27-та минута Веселин Марчев посрещна с глава хубаво центриране от фланга, но ударът му мина покрай гредата. В 36-та минута Марчев изпълни свободен удар, но шутът му мина на сантиметри встрани. Малко по-късно Илия Николов изби удар на футболист на Гигант. В 44-та минута Димо Бакалов също беше много близо до гола, но вратарят се справи с прехвърлящия му удар.

В 49-та минута вратаря на Гигант боксира удар на Соломон Джеймс. В 56-та минута и Георги Трифонов с глава нe сполучи. В 67-та минута Теодор Андреев центрира добре към Марчев, който засече с глава, но вратарят спаси. Ангел Пеев също бе неточен малко по-късно. Резервният страж на Гигант се справи с няколко доста опасни ситуации предотвратявайки удари. Той спаси и силен шут на Теодор Андреев в 85-та минута. Свилен Щерев стреля от фаул над напречната греда малко преди края на мача.

Последната контролна среща на Марица е на 9 февруари, петък, от 12:30 часа, на стадион “Марица” в Пловдив, а съперник в нея ще бъде състезаващият се в Първа лига тим на Крумовград.

МАРИЦА: Илия Николов, Свилен Щерев, Мартин Газиев, Димитър Аврамов, Соломон Джеймс, Христиан Димитров, Ифеани Дейвид, Георги Трифонов, Димо Бакалов, Милен Танчев, Веселин Марчев – капитан (Петър Начев, Виктор Петков – вратари, Атанас Ташолов, Янко Ангелов, Станислав Маламов, Теодор Андреев, Наско Христев, Симеон Сираков