Марица и Берое завъртяха нулево равенство в контролна среща, която се игра днес от 11:30 часа в Стара Загора. Интересено бе, че в титулярния състав на домакините имаше само 1 българин, а в този на гостите от Пловдив – нито един чужденец.

В осмата минута Вия получи добро подаване зад гърба на защитата, но вратарят на Марица излезе напред и първи стигна до топката.

Малко преди да измине четвърт час игра от началото на мача Вини Трибуле бе изведен по десния фланг, навлезе с кълбото с наказателното поле и нанесе удар, който обаче попадна право в ръцете на Илия Николов. Секунди по-късно стражът на “пиратите” се намеси подобаващо и срещу Себастиан Вия.

В средата на първото полувреме Вия намери Трибуле на отлична стрелкова позиция, но изстрелът на последния не намери очертанията на вратата.

В 32-рата минута Станислав Маламов шутира силно от границата на наказателното поле, но Артур Мота внимаваше и улови топката без проблем. Три по-късно Милен Танчев стреля опасно по диагонала, но след рикошет в крака на играч на Берое, се стигна до корнер.

В 38-мата минута се получи разбъркване в пеналтерията на Марица, а Енцо Еспиноса се оказа най-съобразителен и нанесе хубав удар, който обаче беше отразен от Николов. При последвалия корнер футболист на заралии се извиси над всички, но и този път вратарят на “пиратите” се оказа последна пречка пред гола.

В самия край на първата част Стефан Гаврилов имаше добра възможност да открие резултата, но и неговият изстрел премина встрани от целта.

Oще в началото на второто полувреме играч на Берое стреля от границата на наказателното поле, но топката профуча на сантиметри от десния страничен стълб. Малко по-късно Домовчийски и Маламов взаимодействаха добре, но ударът на последния беше неточен.

В 80-та минута Петър Начев излезе напред и блокира откъсващ се по диагонала играч на домакините. В края на мача Димо Бакалов удари греда след като с глава засече центриране от фланга.

Следващата контрола за състава на Марица е на 3 февруари срещу Гигант (Съединение).

БЕРОЕ: 1. Артур Мота, 6. Муса Диало, 3. Франко Минго, 14. Викторио Вълков, 15. Енцо Еспиноса, 24. Стефан Гаврилов, 12. Темитопе Акинжогунла, 7. Роналдо Камара, 20. Сегундо Пачаме, 21. Себастиан Вия, 91. Вини Трибуле

МАРИЦА: 1. Илия Николов, 2. Свилен Щерев, 3. Атанас Ташолов, 4. Мартин Газиев, 5. Илиян Йорданов, 6. Стефан Попов, 7. Янко Ангелов, 8. Милен Танчев, 9. Станислав Маламов, 10. Георги Трифонов, 11. Веселин Марчев (Петър Начев, Виктор Петков – вратари, Димитър Аврамов, Ифеани Дейвид, Соломон Джеймс, Валери Домовчийски, Димо Бакалов, Христиан Димитров, Теодор Андреев, Божидар Шехов, Ангел Пеев, Симеон Сираков, Наско Христев)