Дълго поле надви Житница в дербито на “А” ОФГ – първа група. Двубоят се игра в неделя и предложи добър футбол. Срещата бе равностойна, като гостите дори имаха лек превес в отделни епизоди на мача, но спортният шанс се усмихна на домакините и победата остана за тях.

Петър Кундурджийски изведе гостите напред в 10 минута. Тодор Тимонов изравни в 31-та минута от фаул, като така завърши полувремето.

През втората част, в 60-та минута Иван Площаков даде преднина на дългополци.  Денис Хасан от много спорна дузпа бе точен за 3:1 в 65-та минута. Пак Кундурджийски намали за 3:2 в 80-та. До края гостите не успяха да стигнат до равенството и така Дълго поле спечели.

Двата отбора са съседи и в класирането – Дълго поле ще зимува втори с 26 точки, а Житница – трети с 22. Местата на двата тима в класирането към момента им отреждат място в шампионската група в плейофите. Лидер е Спартак (Болярци) с 27.

9 декември 2023 г., събота, 14:00 ч / XI кръг:
Спартак (Болярци) - Спартак 1947 II (Пловдив)             2:1
Труд (Труд) - Марица 2009 (Градина)                       5:1
10 декември 2023 г., неделя, 13:00 ч / XI кръг:
Дълго поле (Дълго поле) - Житница (Житница)               3:2
10 декември 2023 г., неделя, 14:00 ч / XI кръг:
Марица 2003 (Маноле) - Раковски (Раковски)                1:0
Тракия (Нови извор) - Чернозем (Черноземен)               2:3