Вторият отбор на Локомотив (Пловдив) допусна поражение в домакинството си на Димитровград. Гостите спечелиха с 1:0 на стадиона в Садово.

През първата част Локомотив II игра по-добре от своя съперник. Шансове се откриха пред Божидар Костадинов и Иван Узунов. В самия край на първата част Кристиан Томов изби в корнер шут на играч на Димитровград. От последвалия ъглов удар гостите откриха за 0:1.

В 53-ата минута удар на Тони Лесов мина над вратата. В 88-ата минута Виан Станков бе съборен в наказателното поле на „жълто-сините“, но сигнал от главния рефер не последва. В добавеното време на срещата пък гол на Локомотив бе отменен заради засада. Отсъждането беше дискусионно, като „черно-белите“ имаха сериозни претенции към съдиите в тази ситуация.