Марица допусна минимална загуба от Черноморец Балчик в мач от поредния кръг на Втора лига. Кършакалии отстъпиха с 1:0 при днешното си гостуване, като попадението за домакините падна в 54-тата минута и бе дело на Уилям Фонкуе, който реализира с глава след изпълнение на корнер.

Срещата от 15 кръг във Втора лига се игра в петък на градския стадион. Извън сметките за този мач остана Олджай Алиев, който е контузен.
Двата тима изиграха равностоен двубой, в който пловдивчани имаха своите шансове да отбележат гол, но не успяха да го направят. Първата част завърши при нулево равенство. В 54-та минута Уилям Фонкеу отбеляза единственото попадение с глава след корнер. Станислав Маламов можеше да отбележи за “Марица”, но нямаше шанс. Ифеани Дейвид засече с глава центриране, но топката премина малко над напречната греда. В крайна сметка резултатът остана непроменен до края на мача.
На 1 ноември “Марица” е домакин на ЦСКА-1948 в среща от първия кръг в турнира за Купата на България. Срещата е от 13:30 на стадиона в северен Пловдив. Следващия шампионатен двубой за “жълто-сините” е също домакинство – на 7 ноември, вторник, от 14:30 часа, срещу “Литекс” (Ловеч).

МАРИЦА: Петър Начев, Мартин Газиев (Мирослав Пушкаров 56′), Атанас Ташолов, Димитър Аврамов, Соломон Джеймс, Христиан Димитров (Милен Танчев 65′), Ифеани Дейвид, Станислав Маламов (Илиян Йорданов 88′), Валери Домовчийски ©, Веселин Марчев, Георги Трифонов (Свилен Щерев 56′). РЕЗЕРВИ: Илия Николов, Ангел Пеев, Божидар Шехов, Стефан Попов, Емилео Макавеев. Треньор: Николай Димитров