Житница победи с 3:2 гостуващия Марица (Градина) в мач от 10 кръг в “А” ОФГ – първа група, който се игра при прекрасно време в събота. Двата тима изиграха интересен мач, лишен от нерви, а зрителите видяха 5 гола и още няколко хубави положения.

Гостите откриха резултата в 5-та минута, но само две по-късно капитанът на Житница Пламен Русев изравни от дузпа. Петър Кундурджийски вкара за 2:1, като така завърши първото полувреме.

В 70-та минута Петьо Бунтов вкара красив гол с прехвърлящ удар за 3:1. В последната минута гостите намалиха, като така бе оформен и крайният резулутат – 3:2.

В класирането Житница заема 2 място с 22 точки, на точка зад лидера Дълго поле, който също в събота прегази с 6:1 Марица (Маноле). Марица (Градина) 6-ти с едва 6 точки.

На 4 ноември Житница гостува именно на Дълго поле. Ден по-късно в Градина ще гостува отбора на Труд.

21 октомври 2023 г., събота, 16:00 ч / X кръг:
Житница (Житница) - Марица 2009 (Градина)                 3:2