Житница загуби гостуването си на Марица (Маноле) с 5:3. Двата тима изиграха много оспорван и резулататен мач, който бе от 9 кръг на “А” ОФГ – първа група.

Гостите от Житница играеха повече с топката, но домакините организираха опасни контри, с които успяха рано в мача да поведат с 2:0. Пламен Русев намали в 40-та минута, като така завърши първата част.

Втората започна по подобие на първата и домакините дръпнаха с 4:1 до 75-та минута. Гостите не се отказаха и Петър Кундурджийски намали за 4:2 в 88-та минута, а Пламен Русев в 90 направи 4:3. В продължението играещият треньор на тима от Маноле Стайко Славчев вкара от дузпа за крайното 5:3.

В класирането Житница е 3-ти с 19 точки, а Марица (Маноле) е 5-ти с 15. На 21 октомври в Житница ще бъде домакин на Марица (Градина). Марица (Маноле) пък ще мери сили с Дълго поле като гост.

14 октомври 2023 г., събота, 16:00 ч / IX кръг: