Асеновец (Асеновград) надви в Ямбол, едноименния тим с 3:1. Срещата е от седмия кръг на Югоизточната Трета лига. Стана интересен мач, в който шансове да спечелят имаха и двата отбора. Първият критичен момент беше пред ямболската врата, но гол не падна. Вместо това, Стоян Маринов насочи топката в мрежата на Асеновец, десетина минути след началото. Последваха възможности и пред двете врати, но по-чистите пропиляха футболистите на Ямбол. Предимството на домакините се запази до началото на втората част. Тогава Веселин Филипов изравни.

За разлика от първото, през второто полувреме, асеновградчани контролираха събитията на терена. Предимството им материализира Димитър Законов с попадения в 67-а и 90-ата минута.