Асеновец (Асеновград) надигра Левски с 4:2 в Карлово. По програма, срещата от петия кръг на Югоизточната Трета лига трябваше да се играе в Асеновград, но заради провеждането на детски турнир, съперниците се договориха да разменят домакинствата си. Заслужен успех за Асеновец, осигурен с хеттрика на Димитър Законов. Трима бяха отстранени от терена. Венцислав Белчев разтресе карловската мрежа в 35-ата минута – 0:1.

Секунди преди почивката Пламен Крислов от Левски беше отстранен с втори жълт и червен картон. В средата на втората част, вратаря Станимир Иванов удари с коляно левскар и рефера му вдигна червен картон. Запрян Запрянов изпълни прецизно фаул и възстанови равенството в резултата. Законов отново даде преднина на гостите. Карловският футболист Никола Лалев удари съперник при спряна игра и също видя червения картон. Законов се разписа за 1:3 в 80-ата минута. В 87-ата Ахмед Сюнетчиев върна интригата – 2:3. Законов обаче вкара за трети път в последните секунди.