Житница стартира новия сезон в “А” ОФГ – първа група с победа над Марица (Градина). Двубоят се игра в събота в село Градина, а гостите постигнаха успех с 2:3.

Отборът на Житница не бе в оптимален състав, липсваха 7 основни състезатели, а групата за мача бе от само 11 човека. Въпреки това тимът на Венцислав Павлов стигна до първи успех през сезона.

Марица (Градина) – Житница 2:3, “А” ОФГ, 19.08.2023

Играчите на Марица (Градина) поведоха в 24-та минута, но Петър Кундурджийски изравни с глава в 35-та. През втората част пак той обърна резултата в полза на своя отбор с гол в 56-та минута. В 60-та Мартин Болен покачи на 1:3. Две минути преди края на мача домакините намалиха на 2:3, но успехът остана за тима на Житница.

На 27 август Житница е домакин на Дълго поле в общинско дерби. Марица (Градина) е домакин на Труд ден по-рано.

19 август 2023 г., събота, 18:00 ч / I кръг:
Марица 2009 (Градина) - Житница (Житница)                 2:3
20 август 2023 г., неделя, 18:00 ч / I кръг:
Труд (Труд) - Чернозем (Черноземен)                       1:4