Гигант (Съединение) разгроми гостуващия му Левски (Карлово) със 7:0 и затвърди лидерската си позиция. Срещата е от третия кръг на Югоизточната Трета лига. Успехът можеше да е и с двуцифрен резултат. Домакините решиха нещата в своя полза за по-малко от половин час. Иван Скерлев откри резултата, четвърт час след началото. Скоро Християн Казаков удвои. Малко преди почивката се разписа и Здравко Жилов. По-късно, той уцели и гредата.

Гигант (Съединение) – Левски (Карлово) 7:0, ЮИ Трета лига, 19.08.2023

В 62-ата минута Атанас Стоименов вкара четвъртия гол. За десетина минути към края по веднъж реализираха Красимир Здравков, Венци Богданов и Аурел Мусай. Така Гигант продължава с пълен точков актив и впечатляващата голова разлика 23:1.

Днес преди да бъде даден сигнала за начало на мача децата от Гигант (Съединение) показаха на верните фенове купата завоювана на турнира в Свети Влас. В четвъртък те изиграха последния си мач, след който станаха шампиони. На турнира възпитаници на Петко Пинджев не допуснаха нито една загуба.