Отборът на Асеновец се наложи с минималното 1:0 над Димитровград в двубой от 1-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Двубоят можеше да се развие и по друг начин, но в 5-ата минута гол на Димитровград бе отменен поради засада. Даниел Добриков изведе Григор Георгиев очи в очи с вратаря на гостите и той хладнокръвно прати топката в мрежата, но страничния съдия маркира засада, въпреки че според гостите такава нямаше.

През първата част Димитровград беше една идея по-активният тим, а домакините създадоха първото си чисто положение едва в края на полувремето. През втората част играта се изравни, а домакините нанесоха удара си в края. В 87-мата минута Реджеб Халил свали топката за Мутлу Алиев, който отбеляза от воле единственото попадание в мача.