Сокол (Марково) започна с домакинска загуба новия сезон в ЮИ Трета лига. “Соколите” загубиха с 1:2 от Родопа (Смолян).

Двубоят започна много добре за смолянчани, които за първите 9 минути създадоха две добри положения за гол, но не успяха да ги реализират. Домакините също успяха да застрашат вратата на гостите като им бе отменен гол, заради засада.
Резултатът бе открит от Кисьов с глава в 32-та минута, след центриране от Теодор Стефанов. Малко по-късно имаше и ситуация за дузпа в полза на „Родопа“, но главният рефер Николай Николов не бе на това мнение. Кисьов имаше още две добри положения през полувремето, като и Антон Белюков. С добри изяви се отличи и Владимир Драмалиев.

Сокол (Марково) – Родопа (Смолян) 1:2, ЮИ Трета лига, 05.08.2023

Вторите 45-минути започнаха с лек домакински превес, но „Родопа“ успя да удвои в 75-та минута, като отново голмайстор бе Михаел Кисьов, след асистенция на Антон Белюков . Тимът на „Сокол“ намали в 83-та минута, след дузпа изпълнена от Сезгин Четин. Положения за гостите имаха още Теодор Стефанов и Даниел Кутев.
Така в крайна сметка, „Родопа“ ознаменува официалния дебют на старши треньора Кириякос Георгиу с победа.

В следващия кръг Сокол гостува в Коматево на втория отбор на Ботев.