Хебър постигна първи успех за сезона. Отборът на Любослав Пенев надигра с 1:0 Берое в двубой от третия кръг на efbet Лига. В герой за домакините се превърна новото попълнение Георги Николов, който заби и единственото попадение на стадион “Георги Бенковски”.

След тази победа Хебър се изкачи до петото място с актив от четири точки. Берое пък са на трета позиция с шест пункта.

Първата интересна ситуация в мача се откри в деветата минута. Капитанът на домакините Георги Вълчев отправи мощен шут от далечна дистанция, но кълбото попадна право в ръцете на Родриго Ачинели.

В 29-ата минута Карлос Охене получи пас в наказателното поле, след което отправи моментален шут, но над целта.

Малко по-късно гостите отговориха с добра атака, която завърши с точен удар на Тиаго Сейхас, но Матвей Игонен успя да се справи коварния изстрел.

Хебър : БероеВ 42-ата минута гостите останаха с човек по-малко. Бранителят Жорди Говеа игра с ръка, а главният съдия Георги Кабаков му показа втори жълт картон.

В 58-ата минута Хебър пропусна отлична възможност да открие резултата. Ангел Бастунов напредна мощно с топката и навлезе в наказателното поле сам срещу Ачинели. Нападателят беше преследван от Тиаго Сейхас, а освен това и вратарят излезе предвидливо и успя да блокира опита на бившия футболист на ЦСКА 1948.

Хебър : БероеВ 71-ата минута домакините стигнаха до първото попадение. Атанас Кабов задържа топката и центрира към Бастунов. Той не успя да отправи удар, но след разбъркване се пребори и пусна пас към Георги Николов, който от близка дистанция заби своя първи гол със зеления екип.

В края на срещата Георги Николов бе близо и до втори гол, но ударът му с глава премина на сантиметри от целта. Последва и възможност, която се откри пред Бастунов, но той стреля над вратата, като това бе последната ситуация в сблъсъка в Пазарджик.

В следващия кръг Хебър гостува на ЦСКА 1948, а Берое приема Крумовград.

ХЕБЪР – БЕРОЕ 1:0

1:0 Георги Николов (71)

Стартови състави:

Хебър: 32. Матвей Игонен, 5. Мартин Михайлов, 24. Лазар Марин, 27. Роберт Мазан, 44. Николай Николаев, 7. Георги Вълчев, 8. Карлос Охене, 10. Ангел Бастунов, 77. Октай Хамдиев, 11. Атанас Кабов, 17. Николас Пенев

Берое: 23. Родриго Ачинели, 3. Франко Минго, 5. Лучиано Скуадроне, 6. Джорди Мерлин, 8. Божидар Пенчев, 14. Викторио Вълков, 16. Симеон Мечев, 17. Едуин Рамос, 21. Тиаго Сейхас, 91. Вини Трибуле, 99. Майк Севайос