“Марица” загуби с 3:1 гостуването си в София на първенеца от последния сезон във Втора лига ЦСКА 1948 II. Срещата от 2 кръг на шампионата се игра в събота на комплекс “Царско село” в София.

Повторен дебют за “Марица” записа Свилен Щерев, който влезе в игра през втората част.

Първото полувреме бе равностойно, с няколко интересни ситуации пред двете врати. В 17-та минута Валери Домовчийски получи топката в наказателното поле, овладя и стреля, откривайки резултата в полза на пловдивчани. Радостта на “жълто-сините” бе кратка. В 19-та минута, след центриране от корнер, Веселин Марчев си вкара неволно автогол. Маричани имаха и други ситуации през първата част, които не успяха да реализират.

През второто полувреме домакините стигнаха до няколко ситуации, предимно след центрирания от корнер. Илия Николов на два пъти се намесваше решаващо. Пловдивчани не успяха да създадат чисто голово положение, въпреки някои интересни атаки. “Червените” стигнаха до успеха след два гола в последните 15 минути на мача. В 74-та минута, при атака на “Марица” бе отсъден фаул в нападение. Изпълнението му доведе до контра и попадение на Преслав Антонов. В самия край на мача, в 89-та минута, изритана от вратаря топка бе спечелена от играч на домакините, който изведе Цветомир Цанев сам срещу Илия Николов. Нападателят успя да го прехвърли за крайното 3:1.

Следващият понеделник “Марица” приема тима на “Спортист” (Своге) в мач от 3-ти кръг. Срещата е от 18:30 часа на стадиона в “Кършияка”.

МАРИЦА: Илия Николов, Мартин Газиев (Атанас Ташолов), Димитър Аврамов, Мирослав Пушкаров, Соломон Джеймс, Ифеани Дейвид, Християн Димитров (Милен Танчев), Станислав Маламов (Олджай Алиев), Веселин Марчев, Валери Домовчийски – капитан (Свилен Щерев), Георги Трифонов (Петър Атанасов). РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Наско Христев, Сали Садъков, Стефан Попов. Треньор: Николай Димитров

ЦСКА 1948 II (стартов състав): Станислав Нисторов, Кристофър Ачемпонг, Тиаго Фигуирейро, Теодор Иванов, Ахмед Адемов, Ивайло Иванов, Илия Русинов, Стелян Добрев, Ариф Ферадов, Мариян Тонев, Преслав Антонов – капитан. РЕЗЕРВИ: Петър Маринов, Цветимор Цанев, Стив Перейра, Симеон Василев, Калоян Стрински, Мартин Атанасов. Треньор: Борислав Кьосев

Съдийски състав: ГС: Борис Попов, АС1: Теодор Петров, АС2: Николай Михайлов, 4-ТИ: Димитър Буров, СН: Цветан Георгиев