Гигант (Съединение) победи с 1:3 втория отбор на Ботев в контролна среща, играна в сряда на базата на “канарчетата” в Коматево. Свилен Щерев реализира на два пъти за “голямоконарската чета”, а Георги Коев добави един гол за крайното 1:3.

Заслужен успех за гостите, които доминираха през целия мач. Свилен Щерев откри головата им сметка с шут от границата на наказателното поле в средата на първото полувреме. Той удвои в 37-ата минута след центриране на Никола Марин. Георги Коев се пребори с пловдивски бранител, отне му топката и вкара третия гол в 53-ата минута. Още положения създадоха футболистите на Гигант. Ботев изигра второто полувреме с различен състав. Представи се по-добре в сравнение с първото. Кондарев реализира почетното попадение в 65-ата минута.

Контролата бе първа и за двата тима в подготовката им за предстоящия сезон в ЮИ Трета лига.

В друга контрола Асеновец и Родопа завършиха 0:0. Спарингът се игра в Смолян.