Атлетик (Куклен) спечели с 2:1 срещу гостуващия му Асеновец (Асеновград) в първа приятелска среща от началото на подготовката. Кристиан Чолаков осигури успеха за домакините с двете си попадения. Съперниците си поделиха инициативата в по едно полувреме. През първото гостите бяха по-добри. След двойно подаване, Чолаков излезе сам срещу асеновградския вратар и откри резултата, четвърт час след началото. Димитър Законов изравни от фаул в 40-ата минута. След почивката, Атлетик беше по-добър. Негов футболист излезе очи в очи със стража на съперника, опита да го прехвърли, получи се рикошет, топката попадна у Чолаков и той реализира за втори път, в 60-ата минута. Четвърт час по-късно, съдията отсъди дузпа за Асеновец, но Законов не успя да я вкара.