Отборите на Локомотив Пловдив и Марица завъртяха равенство 1:1 на Лаута в контролна среща. Гостите откриха през първото полувреме от дузпа, а домакините стигнаха до равенството през второто след по-активна игра и отсъдена втора дузпа в тяхна полза.

Първата страхотна ситуация дойде още в 8-ата минута. Новото попълнение на “смърфовете” Ангел Лясков бе съборен в наказателното поле, а главният съдия отсъди дузпа. Зад топката изненадващо застана Илко Пиргов, който обаче не успя да преодолее стража на Марица. В 13-ата минута опитният страж на Локомотив бе заменен от старши треньора Александър Томаш. Футболистите на двата отбора направиха шпалир на Илко Пиргов, който след тази среща сложи край на своята кариера. Той получи получи и специална награда от легендата Христо Бонев. В 38-ата минута Джовани бе изведен очи в очи с Илия Николов, но вратарят успя да се справи със ситуацията. Две минути по-късно Хорхе Сегура направи дузпа. Зад топката застана Мартин Газиев, който майсторски матира стража на “смърфовете”

В началото на втората част футболистите на Александър Томаш създадоха няколко добри ситуации. В 51-ата минута Бабакар Дион отправи мощен шут от далечна дистанция, но врататят на Марица успя да избие кълбото в корнер.В 68-ата минута реферът отсъди втора дузпа за “смърфовете”. Този път виновник бе Соломон Джеймс. С изпълнението на наказателния удар се нагърби Джовани, който не сбърка и изравни резултата. В 81-ата минута резервата Георги Каракашев отправи добър удар с глава, но топката не попадна в очертанията на вратата.

Стартови състави:

Локомотив (Пловдив): 1. Илко Пиргов, 44. Ангел Лясков, 4. Мартин Паскалев, 91. Хорхе Сегура, 13. Матеус да Силва, 15. Пиер Зебли, 6. Христо Иванов, 7. Бабакар Дион, 10. Джовани Бариани, 14. Димитър Илиев, 17. Алфа Конте

Марица (Пловдив): 86. Илия Николов, 5. Димитър Аврамов, 9. Мартин Газиев, 4. Мирослав Пушкаров, 23. Соломон Джеймс, 77. Стефан Попов, 24. Ифеан Дейвид, 21. Станислав Маламов, 8. Георги Трифонов, 17. Валери Домовчийски, 10. Веселин Марчев

Снимка: Спортал