Ботев Пловдив и гръцкия Арис изиграха на стадион Христо Ботев мач в памет на Тоско Бозаджийски. Жълто-черните победиха с 1:0, но това със сигурност не бе най-важното в този двубой.

Ултрасите на двата отбора са в приятелски отношения и това допринесе за много дружелюбната атмосфера на Колежа. Цветовете и на двата отбора са жълто и черно, като Арис изиграха този мач с резервния си екип. Гостите са подкрепяни от малко повече от 200 привърженици. Ултрасите от Гърция са настанени в северния сектор извън клетката за гости. До клубните транспаранти има и поставен и такъв за Тоско, който гласи: “Тоско, братко, няма да те забравим!”

Срещата започна след като футболистите на двата отбора и фенските фракции поднесоха венци на специално отредено за целта място между Трибуна Изток и Южната трибуна.

Двата отбора се появиха на зеления килим с тениски в памет на Тоско, като тези на гръцки бяха на родния им език и бяха подготвени от самите тях.

В 12-тата минута срещата бе спряна, за да се почете паметта на Тоско, а в 19-тата за да се почете паметта на гръцки привърженик на Арис.

Жълто-черните откриха резултата с гол на Секулич, който бе изведен по прекрасен начин от новото попълнение Карабельов. Попадението предизвика еуфория, тъй като то е първо, откакто тимът се завърна на новопостроения “Колеж”.

Пет минути по-късно Пангидис отправи опасен удар от двайсетина метра, но над напречната греда. Ботев отговори с опасна контраатака секунди по-късно, която завърши с фалцов шут на Колев, а вратарят на Арис изби в корнер.

В 43-ата минута можеше да се стигне до кориозен гол за Арис, кгато техен футболист нацели дясната греда директно от корнер, а след това последва разбъркване на метър пред голлинията, но в крайна сметка отбраната на “жълто-черните” изчисти.

Преди началото на второто полувреме Арис подари фланелка на бащата на Тоско Бозаджийски с надпис на гърба “05.01.2020 г. – справедливост!”.

В 47-ата минута желаният от Лудогорец Луис Палма за малко не изравни след шут от около 11 метра и рикошет в крак на играч от Ботев, но топката излезе покрай дясната греда в корнер.

Десет минути по-късно отново Палма бе в основата на опасност пред вратата на пловдивчани. Крилото отправи добър фалцов шут с десния крак, който премина покрай горния ляв ъгъл на Ханкич.

Секунди по-късно най-активният в гостуващите редици, Палма, стреля по земя, а след лек рикошет в крака на Етоо топката мина опасно близо покрай левия страничен стълб.

В 80-тата минута друго ново попълнение на канарчетата се отчете с добра изява. Степоновичюс удари греда, след като елегантно копна топката над стража на гостите.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) – АРИС (СОЛУН) 0:0

Ботев (Пд): 1. Ханкич, 17. Минков, 25. Работов (К), 44. Пунчец, 16. Акере, 28. Карабельов, 15. Ето’о, 26. Думбоуя, 22. Рабей, 10. Колев, 9. Секулич

;

Резерви: 33. Смъркалевй, 24. Ван Хертъм, 19. Папазов, 30. Хуго Аззи, 20. Перера, 21. Нади, 7. Балтанов, 23. Тонев, 31. Степоновичюс, 11. Бароан

;

Арис: 23. Куеста (К), 4. Брабец, 14. Фабиано, 2. Мбаката, 13. Матарита, 16. Дарида, 5. Руп, 24. Павичич, 77. Панагидис, 17. Палма, 9. Грей

;

Резерви: 94. Лефтерис Хутесиотис, 25. Антонис Айдонис, 22. Моузес Одубаджо, 3. Франко Ферари, 18. Валентино Фаторе, 11. Кике Саверио, 8. Шейк Дукуре, 20. Рафаил Цера, 7. Лазарос Христодолопулос