Ботев Пловдив се наложи с 2:0 над румунския Политехника във втората си контролна среща. Точни за канарчетата бяха Секулич и Тонев, като юношата на канарчетата реализира дузпа в стил “Паненка”.

В 10′ Джеймс Етоо отправи неточен удар, който мина над вратата на съперника. Пет минути по-късно Ханкич спря центриране, като улови топката в ръцете си. В 23′ Минков пусна извеждащ пас съм Секулич, но вратарят на румънците излезе и изби. В ответната атака за Политехника завърши с подаване към точката на дузпата, където играч в бяло бе оставен непокрит и стреля, но покрай вратата. 2 минути по-късно канарчетата пропиляха страхотна възможност.  Индивидуален рейд на Траоре завъртши с удар в аут, въпреки добрата стрелкова позиция. Малко по-късно Секулич откри резултата в полза на канарчетата. Секулич получи извеждащо подаване, напредна в половината на Политехника и останал сам срещу вратаря стреля покрай него за 1:0.

След половин час игра Траоре демонстрира своята скорост и след като навлезе в наказателното поле стреля в близкия ъгъл, но вратарят отлично изби. 6 минути по-късно последва рейд на Траоре, който от центъра надбяга отбраната на Политехника, но останал сам срещу вратаря стреля в тялото му. Минута преди края на първата част Секулич бе изведен срещу вратаря, преодоля го и вкара втория гол, но той не бе признат заради маркирана засада.

В 56-тата минута опасно центриране отляво доведе до удар на играч в бяло, който обаче бе блокиран от бранител на Ботев. В 63-тата минута Ботев получи дузпа. След центриране от корнер Думбоуя засече на задна греда, а топката се спря в ръката на бранител. Тонев реализира наказателния удар, като го изпълни в стил “Паненка”. В 69-тата минута Ботев удари греда. Траоре проби отляво и стреля от 15 метра, вратарят изби и топката се отклони от страничния стълб.

Срещата бе наблюдавана от треньори от щаба на Локомотив Пловдив.