„Марица“ изигра първата си контролна среща от лятната си подготовка. На стадиона в Момчилград пловдивчани загубиха от елитния „Арда“ с 3:1, но оставиха добри впечатления с играта си. Домакините играха с титулярния си състав, но въпреки това “Марица“бе равностоен противник, като през първата част дори имаше превъзходство.

„Марица“ игра в два различни състава в двете полувремена. През второто участие взеха и двама юноши на клуба от набор 2006 – Наско Христев и Тервел Михалски. Новото полълнение Атанас Ташолов игра през втората част за „жълто-сините“. Преотстъпеният през миналия сезон Борислав Дончев също получи шанс в този двубой.

Въпреки заявката от страна на домакините БФС не изпрати съдии за мача. Така в ролята на главен съдия влезе треньорът на „Арда“ Александър Тунчев, а помощници му бяха Стойчо Драмов и човек от щаба на домакините.

„Марица“ изигра добро първо полувреме, като бе по-креативният тим на терена. Пловдивчани поведоха при второто си голово положение. В 6-та минута капитанът Валери Домовчийски отне топката от бранител на „Арда“ и подаде към Радослав Апостолов, който прехвърли вратаря за 0:1. Преди това Домовчийски стреля над гредата от свободен удар. В 21-та минута домакините изравниха чрез Цонев. През втората част те стигнаха до успеха с голове на Тунгара и Коконов, съответно в 49-та и 51-та минути. Айкут Янъков удари напречната греда от фаул в средата на полувремето.

За „Марица“ следва летен подготвителен лагер, който ще се проведе в полите на Рила – в село Говедарци. Там пловдивчани ще изиграят контролна среща с отбора на „Спортист“ (Своге). Проверката ще се състои на 28 юни, от 18 часа, на терена в Говедарци.

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Мартин Газиев, Димитър Аврамов, Соломон Джеймс, Стефан Попов, Радослав Апостолов, Валери Домовчийски – капитан, Станислав Маламов, Георги Трифонов, Веселин Марчев (Петър Начев, Ифеани Дейвид, Атанас Ташолов, Борислав Дончев, Тервел Михалски, Наско Христев, Олджай Алиев, Милен Танчев, Христиан Димитров, Айкут Янъков, Петър Атанасов)