Житница е бронзов медалист в “А” ОФГ за сезон 2022/2023, след като футболистите на Венцислав Павлов сътвориха истински погром с 1:9 в Сопот, над местния Металик. В баража за определяне на прозцора участваха третия от първа група с победителя от втора група на новия формат на областната група.

Домакините започнаха малко по-добре мача, а гостите влязоха сковано в срещата. Така Металик повее в 15-тата минута. До почивката Петьо Кундурджийски отбеляза 4 гола след 2 асистенции на Цветан Павлов, една на Найден Терзийски и една на Петьо Бунтов. Второто полувреме започна ударно за Житница – с още 2 гола на Кундурджийски, като така той реализира цели 6 гола. Три попадения добавиха Петьо Бунтов, Цветан Павлов и Мартин Болен. Голмайстора на Житница Кундурджийски.

С изиграването на този двубой официално бе сложен край на сезон 2022/2023 в “А” ОФГ – Пловдив.