Футболистите на Ботев (Пд) Уме Емануел и Точукву Ннади играха за Нигерия при победата с 2:0 над Аржентина от 1/8-финалите на Световното първенство до 20 години. Така африканският тим се класира за четвъртфинал от мондиала, който се провежда именно в Аржентина.

Ннади започна от първите минути на срещата, а Уме влезе от резервната скамейка в 57-ата минута. Силните изяви на футболистите на “канарчетата” дадоха желания успех за “летящите орли”, въпреки че тимът на Аржентина бе сочен като основен фаворит за титлата.

В многоходова атака през Ннади в центъра, той намери Уме, който мигновено реагира и с точен пас асистира на Ибрахим Мухамад за 0:1 в 61-ата минута.

В края на срещата Нигерия подпечата успеха си, след като отбелязаха и второ решително попадение.