Житница е победител във втора група на “А” ОФГ-втора фаза, след като разби с 6:0 като домакин тимът на Спартак (Болярци). Срещата се игра в събота на стадиона в село Житница.

Срещата започна равностойно, но домакините бързо взеха нещата в свои ръце и спечелиха категорично. Петър Кундурджийски откри в 15-та минута, а 5 по-късно Пламен Русев от дузпа удвои. Пак Кундурджийски в 27-та оформи класиката, а през втората част, в 61-та минута, отново той се разписа за 4:0. Найден Терзийски в 70-та покачи на 5:0, а с четвътия си гол в мача, 5 минути преди края му, голмайсторът на домакините Петър Кундурджийски огорми крайното 6:0.

Така Житница завършва на лидерското място в своята подгрупа от новия формат на “А” ОФГ. С мач по-малко съставът воден от Венцислав Павлов събра 22 точки в актива си и оглавява класирането пред Тракия (Нови извор) с 21. Това дава прави на “оранжевите” на бараж, който ще определи бронзовия медалист през този сезон, а съперник в него ще бъде съставът на Маталик (Сопот). Баражът все още не е насрочен.

Спартак (Болярци) ще завърши сезона на 3-то място, като има 16 точки и е с мач по-малко.

27 май 2023 г., събота, 18:00 ч:
Житница (Житница) - Спартак (Болярци)                     6:0
Труд (Труд) - Тракия (Нови извор)                         4:6
28 май 2023 г., неделя, 18:00 ч: