Гигант се наложи с 2:0 над Черноморец (Бургас) в Съединение. Дербито е от 36-ия кръг на Югоизточната Трета лига. След загубата на лидера Несебър в Стара Загора интригата за първото място се върна, а “голямоконарци” имат шанс все пак да стигнат до 1-то място. Това обаче минава единствено и само през нова издънка на Несебър и победи до края за Гигант.

Мусат Аурел завърши с гол самостоятелен пробив в началото на втората част. В 65-ата минута Християн Казаков подпечата победата с шут по диагонала. Здравко Жилов, Васко Василев и Аурел пропуснаха да вкарат още за Гигант.

„Акулите“ завършиха срещата с двама футболисти по-малко. За втори жълт и червен картон през първото полувреме беше отстранен Осман Дембеле. Към края на мача, същото последва и Стоян Мантаров.