Житница победи с 1:2 Тракия (Нови Извор) като гост и ги измести от върха в класирането на “А” ОФГ – втора група. Срещата бе от втората фаза на шампионата. Тя предложи коректна игра от страна на футболистите, но не и нормално отношение от страна на публиката. В края на мача фен на домакините навлезе на терена и удари с юмрук играч от резервната скамейка на гостите. Инцидентът се случи в 92-та минута и би следвало да бъде описан от делегата на срещата Васил Николов.

Иначе на терена двата тима изиграха интересен двубой, а проблеми между футболистите на двата състава нямаше. Гостите поведоха с 0:2 с голове на Петър Кундурджийски в 5-та минута и на Павел Петров в 41-та след две асистенции на Цветан Павлов. Само минута по-късно домакините върнаха един гол и полувремето приключи при резултат 1:2.

Второто полувреме гостите от Житница изпуснаха не малко положения на контри. Домакините също имаха положения, като техни футболисти на два пъти в 88-та и 90-та минути излизаха сами срещу вратаря Николай Чалъков, но не успяваха да го преодолеят. Така резултатът се запаси и победата бе за тима на Житница.

Житница излезе на първа позиция с мач по-малко и актив от 12 точки, колкото има и Тракия (Нови Извор). Припомняме, че първото място във втора група дава прави на бараж срещу третия в първа група. Победителят от баража ще бъде носител на бронзовите медали за сезон 2022/2023.

На 6 май Житница е домакин на Труд, а Тракия (Нови Извор) гостува на съимениците си от Стамболийски.