Житница постигна нова победа в “А” ОФГ – втора фаза, втора група. Тимът воден от Венцислав Павлов разби гостуващия Раковски с 6:1. В 8-та минута гостите поведоха 0:1. С гола си обаче сякаш ядосаха домакините и до края на мача на терена имаше само един отбор. С хеттрик на Петър Кундурджийски, два гола на Цветан Павлов и един на Найден Терзийски Житница отвя своя опонент. Кундурджийски в 12-та изравни, Цветан Павлов в 15-та и Пак Кундурджийски в 30-та обърнаха до 3:1. Втората част – Найден Терзийски в 55-та, Цветан Павлов в 65-та и отново Кундурджийски в 80-та оформиха разгрома.

Житница (Житница) - Раковски (Раковски)                   6:1

В класирането водят Тракия (Н.Извор) и Житница с по 6 точки пред Раковски, Тракия (Стамб.) и Спартак (Болярци)  с по 4 и Труд с 1.