Спартак (Пловдив) отпадна от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига, след като допусна загуба от хасковския Саяна с 4:2 в полуфинал на Югоизточна България. Двубоят се игра в пловдивското село Градина (община Първомай).

Противно на крайния резултат, спартаковци бяха по-добри в началния половин час. Материализираха предимството си с попадение от дузпа на капитана им Кирил Георгиев в 12-ата минута. След 30-ата хасковския тим се събуди и скоро изравни, чрез Васил Колев. Обратът стана факт в 42-ата минута, когато Спас Милушев опита центриране от 35 метра и топката се укроти в пловдивската мрежа. Четвърт час след почивката, Христо Бойков беше изведен и покачи на 3:1.

В 70-ата минута Георги Лазаров надбяга хасковската отбрана и върна интригата – 3:2. Всичко приключи само след 180 секунди, когато Милушев завърши с гол бърза контраатака на Саяна за окончателното 4:2.

В другия полуфинал Несебър победи с 2:1 Несебър в Карнобат. Така област Пловдив няма да има представител в този турнир.