“Марица” изигра един от най-силните си мачове през календарната година и съвсем заслужено отстрани състезаващия се в Първа лига тим на “Хебър” от турнира за Купата на България. Пловдивчани победиха с 4:2 гостите от Пазарджик в 1/16 финална среща от надпреварата. “Жълто-сините” надиграха своя противник, показаха характер и голямо желание и успяха да поднесат една от изненадите в този етап от турнира.

Двубоят, който се игра в събота на стадион “Марица”, бе много интересен, с доста голови положения и предложи запомнящи се футболни емоции на всички по трибуните. Най-щастливи, естествено, бяха феновете на домакините, които видяха заслужена победа, добра игра и красиви голове.

Първата част започна с надмощие на “Марица”, като пловдивчани бяха по-активният отбор. Още при първата си атака, обаче, гостите откриха резултата. В 4-та минута, след ентриране на задна, Ивайло Михайлов засече с глава за 0:1. Домакините продължиха да бъдат по-дейни и създадоха доста положения до края на първата част. В 10-та минута капитанът Валери Домовчийски засече с глава, но вратарят на “Хебър” улови. Минута по-късно Радослав Апостолов изравни. Той посрещна избита топка и със силен удар по земя отбеляза за 1:1. В 17-та минута стражът на гостите се намеси неумело и Радослав Апостолов беше близо до второ попадение, но не успя да реализира от малък ъгъл. В 20-та минута Димитър Аврамов стреля силно от дистанция, но топката профуча на сантиметри над напречната греда. След 30-та минута играта бе равностойна, но пак маричани създаваха по-опасните положения. В 36-та минута Симеон Вешев бе изведен сам срещу вратаря и центрира. Последва меле, Радослав Апостолов стреля, но топката закачи защитник и излезе в корнер. В 41-та минута Мартин Михайлов шутира силно от дистанция, но железният страж на “Марица” Илия Николов отрази в корнер. Минута преди края на първото полувреме Симеон Вешев центрира от свободен удар, а Валери Домовчийски с глава засече неспасяемо за 2:1. В продължението, след корнер, Димитър Аврамов с пета чукна топката до гредата, но защитник изби от голинията. Последва нов удар, но на Радослав Апостолов, който също беше избит. Така “жълто-сините” сътвориха обрат още до почивката.

Второто полувреме тимът на “Марица” се върна по-назад, дебнейки съперника си на контри. В 50-та минута Радослав Апостолов беше изведен сам срещу вратаря, авторът на изравнителното попадение го прехвърли, но топката излезе в страни от вратата. Малко по-късно, след центриране, Михайлов от “Хебър” засече неточно. В 58-та минута, след корнер, току що влезлия в игра Веселин Марчев с глава засече за 3:1 с първото си докосване в мача и хвърли в екстаз публиката по трубуните. В следващите гостите опитаха да натиснат, но не стигнаха до чисти ситуации. Отбраната на пловдивчани се справяше добре, а и Илия Николов отново бе на висота. В 68-та минута Милен Танчев стреля неточно от дистанция, а в ответната атака Мартин Газиев изби в корнер опасано центриране точно преди Арсенио Валпорт да засече. В 76-та минута гостите все пак стигнаха до попадение и върнаха интригата в мача. Играч на “Хебър” центрира остро и уцели в главата намиращия се на метър пред голлинията Георги Търтов. При ситуацията останаха съмнения за засада, но такава не бе отсъдена. Натискът на гостите се усили, но пък те показаха посредственост в отбрана. Страхотен удар на Алехандро Гарсия от 25 метра бе отразен по още по-страхотен начин от Илия Николов, който изби в корнер. Малко по-късно Валери Домовчийски от центъра прехвърли вратаря, но топката излезе покрай вратата. В 87-та минута Милен Танчев напредна от центъра, подаде на Петър Атанасов, а той продължи към Веселин Марчев. Сам по фланга Марчев напредна, нагласи си топката и стреля, отбелязвайки неспасяемо горе вляво за 4:2. Така бе сложена точка на спора, а до последния съдийски сигнал срещата се доиграваше. Все пак последната ситуация отново бе пред пазарджишката врата. Йордан Пейчинов засече с глава след корнер, но топката прелетя на педя покрай гредата.

“Марица” показа хъс, характер и солидни футболни качества в тази среща и повече от заслужено продължава напред в турнира за Купата на България. Публиката изпрати с аплодисменти борбените футболисти на пловдивския тим и ще има възможност да наблюдава още един мач от надпреварата. На 26 ноември, от 13:30 часа, “Марица” ще посрещне друг елитен тим – “Арда”. Отборът от Кърджали победи трудно при гостуването си на “Дунав” с 1:2 и така продължи към 1/8 финалите.

🟨🟦МАРИЦА: Илия Николов, Мартин Газиев, Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Ифеани Дейвид, Соломон Джеймс, Валери Домовчийски – капитан, Милен Танчев, Радослав Апостолов (Георги Иванов), Симеон Вешев (Петър Атанасов), Станислав Малмов (Веселин Марчев). РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Айкут Янъков, Христиан Димитров, Стефан Попов. Треньор: Николай Димитров

🟩⬜ХЕБЪР: Диян Димов, Пламен Крумов – капитан (Димитър Йовчев), Осира Корнел, Муса Сила (Октай Хамдиев), Мартин Михайлов (Арсенио Валпорт), Алехандро Гарсия, Роберт Мазан, Клаудио Бонани, Георги Търтов, Ивайло Михайлов, Марсел Жан-Пиер. РЕЗЕРВИ: Петър Дебърлиев, Петър Димитров, Хлеб Бухал, Цветелин Тонев. Треньор: Владимир Манчев

🚩Съдийски състав: ГС: Венцислав Митрев (София), АС1: Дарин Иванов и Виктор Кукуянов (София), 4-ти: Петър Николов (София), СН: Георги Йорданов (Габрово), Делегат: Радослав Славов (В.Търново)

16 ноември 2022 г., сряда, 13:30 ч:
Струмска слава 1927 (Радомир) - Спартак 1918 (Варна)      0:2 (0:1)
18 ноември 2022 г., петък, 13:30 ч:
Розова долина (Казанлък) - Лудогорец 1945 (Разград)       0:2 (0:0)
19 ноември 2022 г., събота, 13:30 ч:
Марица 1921 (Пловдив) - Хебър 1918 (Пазарджик)            4:2 (2:1)
Вихрен (Сандански) - Левски (София)                       1:4 (1:2)
Чавдар (Етрополе) - Пирин (Благоевград)                   2:0 (2:0)
Витоша (Бистрица, обл.София ст.) - Ботев (Враца)          1:0 (0:0)
Дунав от Русе (Русе) - Арда 1924 (Кърджали)               1:2 (0:1)
Спартак (Плевен) - Локомотив София 1929 (София)           1:4 (0:2)
Спортист 2009 (Своге) - Славия 1913 (София)               1:2 (0:1, 1:1) сл.прод.
23 ноември 2022 г., сряда, 13:30 ч: