Ботев загуби с 1:0 гостуването си на Лудогорец в битката на дублиращите отбори във Втора лига. Двубоят се игра днес от 16:00ч. на базата на “зелените” в Разград.

В края на първото полувреме домакините останаха с човек по-малко, но канарчетата не успяха през втората част да се възползват от численото си преимущество. В 81-ата минута бройката играчи на терена бе изравнена, след като и Ботев Пловдив остана с човек по-малко, след като Балтанов бе изгонен. Това бе достатъчно на домакините няколко минути по-късно да отбележат победен гол и да вземат трите точки. Точен за разграчани бе Кельовлуев, който реализира от дузпа, отсъдена след нарушение на Балинов в собственото му наказателно поле.

След почивката ботевистите изравниха играта, като и двата тима имаха своите шансове за гол. В 80-ата минута Лъчезар Балтанов също бе изгонен за червен картон.

В 87-ата минута Димитър Балинов фаулира играч на Лудогорец в наказателното поле, а от бялата точка Кельовлуев бе точен.