Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) изигра втори пореден  мач от първенството на Втора лига без да загуби. “Канарите” завършиха 1:1 при гостуването си на Созопол в среща от 11-ия кръг.

По този начин възпитаниците на треньора Неманя Миланович имат вече актив от 6 точки, но въпреки това останаха на последното място в класирането. Жълто-черните имат само една победа от началото на сезона – срещу Марица с 1:0 в предишния кръг. Нападението им обаче се представя изключително слабо, тъй като за 11 двубоя дубълът на Ботев има само 4 отбелязани попадения.

В самия край на първото полувреме домакините получиха дузпа, която беше реализирана от опитния защитник Деян Молдованов.

Мачът в Созопол ще се запомни с изненадващия дебют на най-новото нигерийско попълнение Уме Уме Емануел. Именно той успя да изравни резултата в 77-ата минута.

Созопол: Росен Андонов, Лионел Самба, Диян Молдованов, Петър Генчев, Мариян Димитров, Георги Господинов, Галин Димов, Димитър Жеков, Венцислав Гюзелев, Тома Ушагелов, Ерик Почански.

Ботев II: Християн Славков, Димитър Балинов, Хуго Аззи, Мирослав Георгиев, Никола Нейчев, Мартин Христов, Мартин Ситев, Пламен Цончев, Никола Гелин, Уме Емануел, Самюел Акере.

29 септември 2022 г., четвъртък, 17:00 ч:
Марица 1921 (Пловдив) - Монтана 1921 (Монтана)            1:0 (1:0)
  [1:0 Валери Домовчийски 8']
30 септември 2022 г., петък, 16:00 ч:
Спартак (Плевен) - Беласица (Петрич)                      1:1 (0:1)
  [0:1 Запро Динев 39'-д, 1:1 Преслав Антонов 55']
в Тетевен, ст."Георги Бенковски":
Литекс (Ловеч) - Спортист 2009 (Своге)                    1:0 (0:0)
  [1:0 Георги К.Георгиев 73']
Дунав от Русе (Русе) - Витоша (Бистрица, обл.София ст.)   4:1 (1:1)
  [0:1 Християн Д.Димитров 26', 1:1 Георги В.Вълчев 45', 2:1 Юго Комано 57',
   3:1 Станислав Вълчев 60', 4:1 Мирослав Будинов 90']
  [чк: Василен Марков (Д) 77']
Янтра 2019 (Габрово) - Крумовград (Крумовград)            0:1 (0:0)
  [0:1 Калоян Стефанов 55']
4 октомври 2022 г., вторник, 16:00 ч:
ФК ЦСКА 1948 II (София) - Етър ВТ (Велико Търново)        0:1 (0:0)
Струмска слава 1927 (Радомир) - Миньор (Перник)           0:3 (0:1)  /пряко по Диема спорт/
Созопол (Созопол) - Ботев II (Пловдив)                    1:1 (1:0)
Лудогорец 1945 II (Разград) - Добруджа 1919 (Добрич)      2:1 (1:0)