Гигант (Съединение) продължи силната си серия с 2:0 като гост на Верея (Стара Загора). Двубоят е от деветия кръг на Югоизточната Трета лига. Мачът се игра на наводнен терен. Селекцията на Георги Мечечиев можеше да бие по-изразително. Домакините пък завършиха с намален състав.

Кристиян Николов проби и подаде от фланга, а Свилен Щерев откри резултата в 10-ата минута. Той реализира и дузпа в 60-ата, отсъдена за нарушение срещу Георги Стайков. Четвърт час по-късно, Щерев издейства и червен картон на старозагорския вратар Кристиян Филипов. Голмайсторът на Гигант шутира, стража пипна топката с ръка, но извън наказателното поле и рефера му посочи пътя към съблекалните. Георги Мавродиев и Красимир Здравков пропуснаха другите голови положения за тима от Съединение.