Левски (Карлово) надви с 1:2 Борислав в Първомай в среща от 9 кръг в ЮИ Трета лига. Мачът бе равностоен и бе решен след 3 дузпи, предаде репортер на PlovdivDerby. Карловци поведоха след точно изпълнена дузпа от Запрян Запрянов. В 46-та минута домакините изравниха също от дузпа, която бе реализирана от Динко Митрев. Отново Запрян Запрянов донесе победата за карловци, като вкара нова дузпа минута преди края на срещата.

В следващия кръг Левски (Карлово) е домакин на дубъла на Локомотив (Пловдив), а на Борислав предстои тежко гостуване на Асеновец. Положението на тима от Първомай се влошава и заради победите на конкурентите в този кръг.

28 септември 2022 г., сряда, 17:00 ч / IX кръг:
Спартак 1947 (Пловдив) - ФК Ямбол 1915 (Ямбол)            4:0 (2:0)
Родопа Смолян (Смолян) - Асеновец 2005 (Асеновград)       1:1 (0:0)
Борислав 2009 (Първомай) - Левски (Карлово)               1:2 (1:1)