Вихър (Войсил) постигна победа в дербито на дъното в “А” ОФГ – втора група. В много интересен мач изпълнен с обрати, Вихър победи Марица (Градина) с 4:2. Домакините поведоха с 1:0, чрез Константин Чавдаров с много красив гол от 25 метра горе в ъгъла. Малко по- късно гостите изравниха от дузпа. Така завърши полувремето. Второто продължи по същия начин с разменено надмощие. Гостите изравниха 15 минути преди края на мача след центриране – 2:2. Двубоят продължи да е интересен, като и двата отбора можеха да победят. В последни пет минути дойде развръзката. Герой на мача се превърна шестнадесет годишният Кристиян Марков, който отбеляза за 3:2, а малко по-късно той изведе Константин Чавдаров очи в очи с вратаря и последният не сбърка за 4:2.

Така домакините постигнаха първи успех от началото на сезона. Те гостуват на Тракия (Нови извор) в следващия кръг а Марица (Градина) е домакин на Труд.

10 септември 2022 г., събота, 17:00 ч / IV кръг:
Житница (Житница) - Тракия (Нови извор)                   0:2
Труд (Труд) - Пловдив 2015 (Пловдив)                      3:1
Металик 1938 (Сопот) - Спортист 1948 (Голям чардак)       3:1
11 септември 2022 г., неделя, 17:00 ч / IV кръг:
Дълго поле (Дълго поле) - Чернозем (Черноземен)           1:2
Вихър (Войсил) - Марица 2009 (Градина)                    4:2