Звездата поведе Ботев за обрат срещу Дунав!

Тайлон дебютира със страшен пропуск и 2 асистенции!

Тодор Неделев явно отново ще основен футболист на Ботев Пловдив и почти всичко при канарчетата е се гради и ще зависи от него. Звездата на канарчетата реализира хеттрик за обрат срещу Дунав Русе. Новото попълнение в атаката Тайлон пък се отчете с асистенции при двата от головете, но и с чудовищен пропуск на празна врата.

Желко Петрович пък явно ще налага схема с диамант в средата на терена.

Първата добра атака пред една от двете врати дойде в 8-ата минута. Еберт Кардосо проби по левия фланг и центрира в наказателното поле, а там Антонио Вутов засече топката. Ударът му срещна крак на защитник и бе удобна за стража Благой Макенджиев. В 12-ата минута удар на Кардосо не намери очертанията на вратата и излезе в аут.

Дунав отговори с удар в аут на Стефан Христсов в 18-ата минута. Веднага след тази ситуация Тодор Неделев изведе Тейлон Кореа зад гърба на защитата на Дунав. Бразилският нападател стреля по земя в обратния ъгъл, но Макенджиев успя да спаси вратата си с крак.

Футболистите на Людмил Киров изненадаха “канарчетата” с гол на Георги Динков в 22-ата минута. Бранителят се извиси в наказателното поле след центриране от ъглов удар, като засече топката с рамо и я вкара във вратата на Георги Аргилашки.
В 33-ата минута Ботев (Пд) пропиля добра възможност да изравни резултата. Антонио Вутов намери Филип Филипов напълно свободен в наказателното поле. Защитникът се забави с обработването на топката и стреля много неточно в аут.

В 36-ата минута Тодор Неделев отбеляза дежурния си гол за Ботев (Пловдив). Аргилашки прати топката в предни позиции, където защитник на Дунав увисна. Тейлон се озова зад гърба на защитата на русенци, след което видя свободния Неделев. Българският национал стреля от движение, пращайки топката право в горния ляв ъгъл на вратата зад Макенджиев.

Веднага след попадението Дунав можеше отново да поведе, но Георги Аргилашки се намеси подобаващо при удар на Стефан Христов. Мачът стана двуостър и само добрата намеса на Макенджиев предотврати втори гол в неговата врата. Лъчезар Балтанов стреля, топката се отби в защитник и придоби много неприятна траектория, насочвайки се право под напречната греда.

В самия край на полувремето “канарчетата” можеха да направят пълен обрат, но Тейлон се отчете със сериозен пропуск. Антонио Вутов намери бразилеца на втора греда, а новото попълнение, останал сам пред празната врата, стреля в аут.

В 57-ата минута Благой Макенджиев за пореден път бе герой за Дунав. Стражът успя да избие в корнер удар на Антонио Вутов от няколко метра. Преди това халфът на Ботев успя да пробие в наказателното поле с човек на гърба си.

В 62-ата минута Тодор Неделев направи пълен обрата за “канарчетата”. Огромна заслуга за гола има Тейлон Кореа, който се възползва от неразчетените действия на Стефан Христов в наказателното поле. Бразилецът отне топката на аутлинията и подаде успоредно към Неделев, който засече, без да се замисля.
В 70-ата минута “канарчетата” разгърнаха добра атака, при която Антонио Вутов намери Тейлон на границата на наказателното поле. Нападателят свали с глава към Тодор Неделев, който стреля от движение, но право в Макенджиев. Кристиан Добрев шутира по земя в 76-ата минута, но правещият добър мач Благой Макенджиев успя да избие.

В края на мача Неделев оформи своя хеттрик след самостоятелен пробив и много точен удар, препарил стража на гостите.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) – ДУНАВ (РУСЕ) 3:1
0:1 Динков (22)
1:1 Неделев (36)
2:1 Неделев (62)
3:1 Неделев (86)