Новакът във Втора лига Хебър постигна две поредни победа в контролите за ден, след като се наложи с 3:0 над тима на Банско и Беласица (Петрич) с 2:1.

Първият двубой се игра на стадион “Свети Петър” в пиринския град, а гостите поведоха с 2:0 още до 20-ата минута чрез Георги Недялков и Божидар Васев.

Веднага след почивката Васев вкара и втория си гол в мача, с което оформи крайното 3:0. Дебют за Хебър направи новото попълнение Томислав Папазов, който вчера бе преотстъпен от Левски.

Стартов състав на Хебър срещу Банско: Александър Любенов, Димитър Везалов, Томислав Папазов, Асен Георгиев, Цветелин Тонев, Божидар Васев, Янко Ангелов, Андриан Краев, Георги Андонов, Даниел Пехливанов, Георги Недялков.

В късния следобед пазарджиклии треснаха и друг отбор от Югозападна трета лига – Беласица с 2:1, като Митов пусна в игра съвсем различен състав. Голмайстори за „зелените” станаха Атанас Велев, който беше точен в 17-та минута, а В 45-та минута първия си гол с екипа на Хебър вкара Тодор Чаворски.

Стартов състав на Хебър срещу Беласица: Петър Дебърлиев, Кристиян Михайлов, Васил Геров, Слави Косов, Мартин Вълчинов, Якуб Идризов, Георги Каракашев(57-Богомил Божуркин), Атанас Велев, Родриго Барони, Октай Хамдиев, Тодор Чаворски.

Хебърци ще сложат край на лагера си в Банско в петък. На път за Пазарджик “зелените” ще срещнат Септември на стадиона в Симитли в последния си контролен мач преди старта на новото първенство във Втора лига срещу Спартак (Плевен) на 20-ти юли.