Локомотив обърна Ботев от 0:2 до 3:2 и спечели дербито на Пловдив, част от Елитната група до 19 години. Срещата се проведе на неизцяло почистения от лед и сняг изкуствен терен на Лаута. Двубоят предложимного драма – изпусната дузпа, 5 гола, обрат и дори изгонен треньор.

ВИДЕОРЕПОРТАЖ МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ САМО ТУК>>>

Мачът започна с шанс за “канарчетата”. Иван Василев получи в наказателно поле, на 5 метра от вратата, но бранител в “черно-бяло” успя да избие точно преди да стреля. Все пак в 16′ Василев откри след грешка в редиците на “смърфовете’. Иван Караиванов върна лошо топката към своите бранители, а тя бе пресечена от Василев, който подаде вдясно към Кристиан Добрев. Бързоногият играч стигна почти до аут линията, откъдето върна към нападателя, който на празна врата нямаше как да сгреши – 0:1. Две минути по-късно Локо опита да отговори. След центриране Мартин Паскалев се извиси над всички и стреля с глава, но право в ръцете на вратаря Усков. В 26′ “жълто-черните” удвоиха своята преднина. Слави Шопов “копна” топката към Димитър Тонев, нападателят отклони с глава, а впоследствие Иван Василев надскочи неразчетено излезлия напред Йотов и отбеляза втория си гол – 0:2. След пет минути игра “черно-белите” обаче се върнаха в мача. Стоимен Тотков направи запазената си марка. Халфът получи коженото кълбо малко пред пеналта и без да се замисли шутира в горния ляв ъгъл – 1:2. В 37′ Локо имаше добра възможност да изравни. След центриране от фаул и рикушет, топката се насочи към малкото наказателно поле, където Мартин Паскалев засече с плонж с глава, но Марио Усков показа рефлекс и отрази. Последваха и опити за добавка, отбраната на Ботев обаче се справи.

Втората част стартира повече от добре за домакините. “смърфовете” получиха правото да изпълнят наказателен удар на границата на пеналта. Зад топката застанаха Уирис Густаво и Илиян Томов, като последния технично насочи топката в сглобката и отбеляза на бившия си тим – 2:2. Последва добра ситуация за “канарчетата”. Слави Шопов получи от корнер по земя на ъгъла на пелантерията, финтира играч на домакините и шутира с левия крак, но Йотов спаси. В 62′ Октай Юсеин опита да застраши вратата на “канарчетата” с удар с глава след центриране отляво, но не успя да насочи добре топката. В 75′ Ботев получиха право да изпълнят наказателен удар. Габриел Земярски бе повален от Васил Иванов след остра атака на гостите. Зад топката застана капитанът Слави Шопов, който шутира по земя, вратарят Йотов обаче се изби в гредата и топката бе изчистена от бранител на “смърфовете”. минута по-късно пък старши треньорът на домакините Димитър Палазов бе изгонен на трибуните от съдията. В 85′ Локо стигна до пълен обрат. При добре организирана контраатака Томов изведе Октай Юсеин, а нападателят не остави шансове на Усков, стреляйки по земя покрай него. Две минути по-късно Ботев имаше добър шанс, след като получи фаул в близост до пеналта. Изстрелът на Кристиан Добрев обаче профуча малко над напречната греда. До края на двубоя “канарчетата” потърсиха изравнително попадение, но без успех.