Мачът от последния есенен кръг в Трета лига – Югоизточна група между съставите на “Сокол” (Марково) и “Садово” бе прекратен в 75-та минута при резултат 3:1. Причина за това е скандал между гостите и съдията Апостол Иванов заради неотсъдена, според садовци, дузпа. По време на скандала рефера е бил ударен, твърдят източници на PlovdivDerby.com. Преди това положение в мача е имало още много спорни ситуации отсъдени в полза на домакините, твърдят от “Садово”, а те самите в един момент са спрели да играят в знак на протест.

Публикуваме коментара за мача на гостите от “Садово”, а такъв от страна на домакините към този момент няма:

Последният мач за есенния полусезон се превърна в кошмар за ФК”Садово“. Двубоят беше прекратен в 70 мин. при резултат 3:1 в полза на “Сокол” (Марково) по осмотрение на съдията Апостол Иванов – Апата и официалният ще бъде 6:0. Първото полувреме домакините бяха по-активни но не създаваха голови положения, такова създаде рефера Апостол Иванов отсъждайки абсолютно измислен фал на метри от нак.поле на “Садово” в полза на “Сокол” от което се възползва много майсторски Добри Орловски и откри резултата-1:0. Мачът продължи в същото русло до момента, в който домакините отбелязаха втори гол, по-мнение на всички по трибуните от поне 3 метрова засада, но според домакините нямало такава (явно засадите за “Сокол” този сезон ще се гледат под друг ъгъл, че да не вземат да изпаднат). Футболистите на “Садово” буквално спряха да играят като капитанът, Атанас Зангаров афектиран отначало тръгна да излиза, после поиска смяна, но беше разубеден и остана на терена до края на полувремето. И така падна и трети гол за домакините, нито реакция от защитата, нито от вратаря Стефан Стойчев – просто всички спряха да играят крайно ядосани и огорчени. Незнам какво са си казали на полувремето в съблекалнята момчетата от Садово, но втората част на терена в Марково имаше само един отбор и това беше на гостите от Садово. След няколко добри атаки Емо Аргров намали на 3:1, а малко след това завърналия се Георги Христозов пропусна сам рещу вратаря на домакините. Виждаше се как “Сокол”-Марково изнемогваше и нещата отиваха на зле. И точно в такъв момент Никола Николов беше изведен сам срещу вратаря и топката беше изчистена заедно с краката му – дузпа като по учебник, само че знайно защо Апостол Иванов си затрая и започна да ръкомаха играта да продължи… Обаче не продължи изобщо. Наобиколен от футболисти на гостите които му търсеха обяснения на “по-висок тон” явно знаейки какви ги е свирил и изплашен “рефера” Апата, даде край на мача и направи един ненужен и най-вероятно и не искан плонж пред шефа си, буквално!!!!!!!

В случай, че от “Сокол” имат позиция по скандалния мач тя ще бъде публикувана.

1 декември 2018, събота, 14:00 ч / XVII кръг:
Свиленград 1921 (Свиленград) - Нефтохимик 1962 (Бургас)   0:0
Черноморец 1919 (Бургас) - Борислав 2009 (Първомай)       5:1
Сокол (Марково) - Садово (Садово)                         6:0 сл. *
* - прекратен в 75' при 3:1 по вина на гостите.
Атлетик (Куклен) - Розова долина (Казанлък)               4:1 (4:0)
Карнобат (Карнобат) - Асеновец 2005 (Асеновград)          3:1 (1:0)
Димитровград 1947 (Дмгр) - Загорец (Нова Загора)          1:2 (0:1)
Гигант (Съединение) - Марица 1921 (Пловдив)               1:0 (1:0)

7. Борислав 2009 (Първомай)           17    7   1   9   24:28   22
 8. Миньор (Раднево)                   16    6   4   6   18:15   22
 9. Атлетик (Куклен)                   17    6   4   7   30:26   22
10. Розова долина (Казанлък)           17    6   3   8   28:30   21
11. Сокол (Марково)                    17    5   4   8   24:32   19
12. Гигант (Съединение)                17    5   4   8   21:24   19
13. Свиленград 1921 (Свиленград)       17    5   4   8   13:25   19
14. Карнобат (Карнобат)                17    5   3   9   17:31   18
15. Садово (Садово)                    17    5   1  11   13:39   16