ФК “Брестовица” победи с 2:1 “Бенковски” (Куртово Конаре) в мач от 9-тия на “Б” Областна група – Запад. Срещата се проведе под тополите на стадиона в село Куртово Конаре.

Първите минути на двубоя бяха равностойни, като в играта и на двата тима имаше много брак в подаванията. В средата на първата част “Бенковски” поведе в резултата след грешка в отбраната на “винарите” и гол на Александър Аврамов. Десет минути по-късно брестовичани отговориха. Емилиян Стойчев бе фаулиран в наказателното поле на съперника и Боян Славков показа бялата точка. Потърпевшият застана зад топката и изравни – 1:1. Така завърши и първата част.

След паузата и двамата треньори направиха промени, за да освежат редиците си. Играчите на ФК “Брестовица” стояха по-добре физически и логично стигнаха до втори гол. Рангел Портев центрира в наказателно поле по земя, Андреев прескочи и коженото кълбо се озова в Стойчев, който безпроблемно отбеляза второто си попадение от близка дистанция.

В следващия кръг ФК Брестовица гостува на Спартак (Ново село), а “Бенковски” (Куртово Конаре) приема Победа (Царацово).