В отложена среща от IX кръг ФК “Садово” победи ФК “Асеновец” с резултат 2:0. Гостите от Асеновград могат горчиво да съжаляват за пропуските си през първата част през, която бяха по-добрия отбор на Градския стадион в Садово. За това допринесоха и добрите изяви на Стоян Здравков-Бащата, който пазеше вратата на Садово вместо наказания Стефан Стойчев-Вутата. В началото на второто полувреме гостите направиха още един пропуск от чиста позиция, с което свършиха силите и козовете им. От тази минута нататък на терена господстваха домакините. Футболистите на Садово започнаха все по-успешно да пресират противника и да го карат да греши. В 80 мин. Никола Николов-Кубето успя да разстреля вратаря на “Асеновец” от упор след една полуизбита топка. Това свали гарда на гостите и те се предадоха, което доведе до две много изгодни положение, като първо Венци Изевков пропусна сам срещу вратаря, а след него и Никола Николов-Кубето пропусна с глава на празна врата. В продължението на мача Емо Аргиров-Животното с удар извън наказателното поле направи резултатът 2:0 като вкарва във втори пореден мач. Лошата новина за домакините е, че през първото полувреме се контузи капитанът на отбора Атанас Зангаров. Следващия мач за “Садово” е в събота 27.10.2018г. срещу “Борислав” -Първомай отново на Градския стадион в Садово. След днешната среща домакините отпразнуваха успеха си. Домакините вече са 13-ти с 10 точки, докато “Асеновец” остава последен с едва 4 точки.