Отборът на “Марица” победи с 2:0 “Свиленград” в мач от 10-ти кръг от първенството на Трета лига – Югоизточна група, игран в петък на стадиона в квартал “Кършияка”. Пловдивчани бяха по-добрият отбор на терена и без да играят на пълни обороти спечелиха.
През първата част “Марица” имаше пълно териториално надмощие, но до сериозни положения не се стигна. Гостите се бранеха организирано и резултатът се запази 0:0.
В началото на втората част “жълто-сините” вдигнаха оборотите и създадоха няколко опасни положения. В 47-та минута, след центриране от корнер на Тодор Тимонов, Пламен Табаков засече с глава, но уцели напречната греда. В 55-та минута отново Тимонов центрира от ъглов удар, Костадин Дяков отклони, а Пламен Табаков нанесе удар от въздуха, с който откри резултата. В 58-та минута Георги Георгиев бе изведен очи в очи с вратаря на гостите Янислав Иванов, който успя да спаси удара. В 60-та минута Тимонов стреля опасно, но нямаше шанса да отбележи. Две минути по-късно Тодор Тимонов направи нов опит – този път успешен. Той отправи страхотен удар от около 30 метра, който намери горния ляв ъгъл на вратата на гостите. След гола маричани се успокоиха и до края мачът се доиграваше. Тимът на “Свиленград” не застраши сериозно вратата на Илия Николов, а епизодичните им атаки се разбиваха в защитния вал на домакините.

Така “Марица” прибави нови 3 точки към актива си и с 21 точки и мач по-малко тимът заема втората позиция в класирането преди утрешните срещи от кръга. “Жълто-сините” продължават да са без загуба в първенството. В следващия кръг “Марица” гостува на “Черноморец-1919” в най-интересния мач от програмата, а срещата е следващата събота от 16 часа. Преди това, в сряда, “Марица” гостува на “Гигант” (Съединение) в мач от втори кръг от областния етап в турнира за Купата на АФЛ.

Марица – Свиленград 2:0 (Пламен Табаков 55’; Тодор Тимонов 62’)

МАРИЦА: Илия Николов, Даниел Спасов, Пламен Табаков, Величко Величков, Атанас Савов, Костадин Дяков – капитан, Христо Янчев, Лъчезар Ангелов (Мартин Анастасов), Тодор Тимонов (Ерик Смилянов), Айкут Янъков (Джунейт Узунов), Георги Георгиев. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Йордан Пейчинов, Милен Танчев, Запрян Запрянов. Треньор: Борислав Караматев

СВИЛЕНГРАД: Янислав Иванов, Георги Вълев, Янко Вълканов, Стоян Маринов, Чавдар Иванов, Веселин Бакърджиев, Сава Савов (Иван Ангелов), Христо Зотев (Костадин Желев), Иван Караманов, Ивелин Костов (Анастас Попов), Григор Георгиев. РЕЗЕРВИ: Милен Вангелов, Христо Томов. Треньор: Иван Божидаров

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: няма

Съдийски състав: Павел Попов (Казанлък), Ангел Шамбуров (Казанлък), Виктор Данев (Ст.Загора); 4-ти съдия: Кристиян Колев (Пловдив),